5/5 - (1 امتیاز)

[av_textblock size=” font_color=” color=”]

گل‌آرایی

[/av_textblock]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]
طراحی با گل هنر استفاده از گیاهان و گل‌ها برای خلق یک ترکیب بندی دلنشین و متعادل است. مدارک پیدایش گیاه‌شناسی به اندازهٔ قدمت فرهنگ و تاریخ مصر باستان است. به طور حرفه‌ای طراحی با گل، باعث به هم پیوستن نظم و هنر و ابزار طراحی با گل می‌شود: خط، فرم، فضا، بافت، رنگ و قاعدهٔ اصلی طراحی با گل: تعادل، تناسب، ریتم، تضاد، هارمونی و اتحاد هستند.

سبک‌های مختلفی از طراحی با گل وجود دارد. سبک‌های شرقی، غربی، مخاط و اروپایی صنعت تبلیغاتی گل را متأثر کرده و به شکل ام ولی درآورده است. هنر ژاپنی آرایش گلها (ایکابانا) یک سبک ژاپنی یا شرقی است و سه خط اصلی بهشت، انسان و زمین را به هم متحد می‌کند. در مقابل، سبک اروپایی بر تنوع رنگ و گیاهان تأکید دارد و تنها محدود به گلهای شکوفه دار نیست. طرح‌های غربی به طور تاریخی بوسیلهٔ تقارن، غیر تقارن، افقی و عمودی در نامهای مختلف توصیف می‌شوند. در نظم آرایی گلها، طراحی با گل شامل تاج گل، دستهٔ گل، حلقه‌های گل، گل بند، گل سینه، دسته گلهای که برایشان به سینه تهیه می‌شود و قوس‌ها، می‌شود.
[/av_textblock]

[av_image src=’https://www.tashrifatebehbood.com/wp-content/uploads/2017/04/گل-آرایی.jpg’ attachment=’4759′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’top-to-bottom’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’][/av_image]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]
تنظیمات و آرایه‌های خشک شده و ابزارهای مرتبط
خلق دائمی و اجزای طراحی، مواد خشک شده است مانند: پوست درخت، چوب، گل خشک شده، شکوفه‌های خشک شده، برگ‌ها، اسکلت برگ‌ها، مواد نگهدارنده و مصنوعی، بسط‌های معمول در طراحی با گل یا گل‌آرایی هستند و به طور نا محدود ماندگاری داشته باشند و مستقل از فصل‌های خاص باشند. استفاده از این ابزارها هم باعث کمک به گل‌های تازه و شاخ و برگ‌ها است و هم در تضاد با آنها می‌باشد.

مدرسه‌های گل‌آرایی و طراحی با گل
صنعت گل همواره رو به رشد است و افزایش موسسات آموزشی که آموزش در زمینه‌های طراحی با گل را انجام می‌دهند ر بسیاری از دانشگاه‌ها و شهرها، توسعه یافته است.

شرکت‌ها وانجمن‌های طراحی و گل‌آرایی
مؤسسهٔ آمریکایی طراحان گل، جامعهٔ گل کاران آمریکایی، انجمن ملی جوامع آراستن گل. این شرکت‌ها و انجمن‌ها و موسسات دیگر در حال ارتقاء دادن گل‌آرایی در قالب کارهای کارگاهی، کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌های گل و سمینارها هستند.

طراحان گل مشهور
دانیل اوست، جودی بلکه لاک، استانی گاتی، آخرین هیز، جونیچی کاکیزاکی، جولیان کلمنتس، پائولا پریک، فیل رولدا، کوهستان اسپری، جنیفر مکگارگیل و رئیس طراحان گل کاخ سفید

منبع : ویکی پدیا
[/av_textblock]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *